Hoş geldin! LadyMelex Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti. (“Şirket” veya “biz”, “bizim” veya “bize”). Bu “Şartlar ve Koşullar”, LadyMelex’in (www.ladymelex.com), Hüküm ve Koşulların (her biri bir “Hizmet”) dahil olmak üzere marka web sitelerini kullanımınızı düzenler. Bu Hüküm ve Koşullar ayrıca sizden perakende mağazamızda (her biri bir “Mağaza” veya toplu olarak “Mağazalar”), Müşteri Hizmetleri temsilcilerimizle yaptığımız telefon görüşmeleri ve resmi anketler de dahil olmak üzere Şirket sponsorluğundaki etkinlikler aracılığıyla toplayabileceğimiz kişisel veriler için de geçerlidir. ve Promosyon giriş formları veya bizimle iletişime geçtiğinizde başka herhangi bir durumda.

Bu Hizmeti kullanmak istiyorsanız, bu koşulların tamamını (tahkim anlaşmamız gibi ayrıntılara yönelik tüm bağlantılar dahil) dikkatlice okuyunuz, çünkü bunlar sizinle bizim aramızda yazılı bir anlaşma oluşturur ve yasal haklarınızı ve yükümlülüklerinizi etkiler. Hizmete her eriştiğinizde ve/veya onu kullandığınızda (sadece bu şartları okumak dışında), bu şartlara ve daha sonra yayınlanan tüm ek Şartlara (aşağıda tanımlanmıştır) uymayı ve bunlara uymayı kabul edersiniz. Bu nedenle, kabul etmiyorsanız hizmeti kullanmayın.

1. HESAP AÇMA VE FESHİ

Hizmetteki bazı özelliklere erişmek veya bunları kullanmak için önce burada bulunan çevrimiçi kayıt işlemimiz aracılığıyla kaydolmanız gerekebilir. Hizmetin, hesap kaydının bir parçası olarak topladığımız kişisel bilgilerinizin toplanması ve kullanılmasıyla ilgili uygulamaları, Gizlilik Politikamızda açıklanmaktadır. On üç (13) yaşın altındaysanız, kullanıcı olarak kaydolmanıza veya Hizmeti başka bir şekilde kullanmanıza veya bize kişisel bilgilerinizi göndermenize izin verilmez.

Parola ve/veya kullanıcı adı gerektiren herhangi bir özelliğe kaydolursanız, kayıt sırasında kendi parolanızı seçersiniz (veya size rastgele oluşturulmuş bir başlangıç ​​parolasıyla bir e-posta bildirimi gönderebiliriz) ve şunları kabul edersiniz: (i ) Başka biri tarafından kullanılmakta olan, başka bir kişinin kimliğine bürünebilecek, başka bir kişiye ait olan, herhangi bir kişi veya kuruluşun fikri mülkiyetini veya diğer haklarını ihlal eden veya saldırgan bir kullanıcı adı (veya e-posta adresi) kullanmayacaksınız. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak herhangi bir başka nedenle herhangi bir şifre, kullanıcı adı veya e-posta adresinin kullanımını reddedebiliriz; (ii) Kayıt süreciyle bağlantılı olarak kendiniz hakkında doğru, doğru, güncel ve eksiksiz kayıt bilgilerini sağlayacaksınız ve izin verildiği şekilde, bunları doğru, güncel ve eksiksiz tutmak için sürekli ve hızlı bir şekilde sürdürmek ve güncellemek; (iii) Etkinliğe yetki vermiş olsanız da olmasanız da hesabınız, şifreniz ve kullanıcı adınız altında gerçekleşen tüm etkinliklerden yalnızca siz sorumlusunuz; (iv) Parolanızın gizliliğini korumaktan ve başkalarının adınızı, kullanıcı adınızı veya parolanızı kullanarak Hizmetin parola korumalı herhangi bir bölümüne erişmesini engellemek için Cihazınıza erişimi kısıtlamaktan yalnızca siz sorumlusunuz; (v) Hesabınızın, şifrenizin veya kullanıcı adınızın herhangi bir yetkisiz kullanımını veya diğer herhangi bir güvenlik ihlalini derhal bize bildireceksiniz; ve (vi) Hesabınızı veya herhangi bir hesap hakkını satmayacak, devretmeyecek veya devretmeyeceksiniz.

Yukarıda belirtilen yükümlülüklerden herhangi birine herhangi bir nedenle uymamanızdan veya herhangi bir nedenle uymamanızdan kaynaklanan size veya herhangi bir üçüncü şahsa yönelik herhangi bir kayıp veya hasardan (herhangi bir türde ve herhangi bir yasal teori kapsamında) sorumlu olmayacağız.

Sağladığınız herhangi bir bilgi veya sağladığınız herhangi bir bilginin yanlış, hatalı, eski, eksik veya bu Koşulları, Ek Koşulları veya geçerli herhangi bir yasayı ihlal ettiğinden şüphelenmek için makul nedenlerimiz varsa, askıya alabilir veya hesabınızı sonlandırın. Ayrıca, herhangi bir nedenle ve önceden bildirimde bulunmaksızın veya herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, hesabınızı feshetme veya hesabınıza veya avantajlarına erişiminizi askıya alma veya başka bir şekilde reddetme hakkımızı da saklı tutuyoruz.

Hizmet hesabınızı kapatmak istiyorsanız, lütfen info@ladymelex.com adresinden bizimle iletişime geçin ve konu satırına hesabınızla ilişkili tam adınız ve e-posta adresinizle birlikte “Hesap Kapatma İsteği” yazın.

2. SATIN ALMALAR İÇİN GEÇERLİ ŞARTLAR

 1. Genel olarak

  Çevrimiçi mağazalarımızda kullanıma sunduğumuz herhangi bir ürün veya hizmeti satın almak için en az on sekiz (18) yaşında veya ikamet ettiğiniz yargı bölgesinde geçerli reşit olma yaşında olmanız veya reşit değilseniz, geçerli bir kredi kartına sahip olmanız gerekir. bir yetişkin sizi kartının yetkili kullanıcısı olarak listeledi. Herhangi bir ürün veya hizmet satın almadan önce, aşağıdakilerin tümünü içeren geçerli bir kredi kartı numarası ve ilgili ödeme bilgilerini bize sağlamalısınız: (i) kartta göründüğü şekliyle adınız, (ii) kredi kartı numaranız, (iii) kredi kartı türü, (iv) son kullanma tarihi ve (v) kartınızdan çekim yapmak veya başka bir şekilde geçerli bir hediye kartı kullanmak için gereken etkinleştirme numaraları veya kodları. Bu bilgileri bize veya üçüncü taraf kredi kartı işlemcimize göndererek, kredi kartı yetkilendirmesinden sonraki otuz (30) gün içinde, bize ve/veya işlemcimize, uygun bir zamanda kartınızdan çekim yapma yetkisi verdiğinizi kabul etmektesiniz. Hizmet üzerinden sipariş ettiğiniz herhangi bir ürün veya hizmet için, siparişi gönderdiğiniz andan itibaren geçerli fiyatı (her türlü satış vergileri ve ek ücretler dahil) ödemeyi kabul etmektesiniz. Şirket, sipariş sürecinin bir parçası olarak gönderilen kredi kartınızı veya diğer ödeme şekillerini bu fiyat için otomatik olarak faturalandıracaktır. Fiyat düşüşü veya promosyon teklifi durumunda fiyat koruması veya geri ödeme sağlamadığımızı lütfen unutmayın. Ayrıca, satın alma işlemleri için geçerli olan şartlar hakkında sorularınız varsa lütfen SSS bölümümüzü inceleyin.

 2. Ödeme Yöntemleri, Kredi Kartı Koşulları ve Vergiler

  Tüm ödemeler T/T, Visa, MasterCard ile yapılmalı ve şirketin web sitesinde mevcut olmalıdır. Şu anda kişisel veya ticari çekler veya başka herhangi bir ödeme şekli kabul etmiyoruz, ancak gelecekte bu politikayı değiştirebiliriz. Belirlediğiniz kartı kullanımınız, kartınızı veren kuruluş sözleşmeniz tarafından yönetilir ve bir kart sahibi olarak haklarınızı ve yükümlülüklerinizi belirlemek için bu Koşullara değil, bu sözleşmeye başvurmalısınız. Gerekli tüm yasal yetkiye sahip olmadığınız sürece herhangi bir kredi kartı veya başka bir ödeme şekli kullanmayacağınızı beyan ve taahhüt etmektesiniz. ÜÇÜNCÜ BİR ŞAHIS TARAFINDAN KREDİ KARTINIZA YETKİSİZ FATURA YAPILMASINDAN ŞİRKET DEĞİL SİZ SORUMLUSUNUZ. Satın alımlarınızla bağlantılı olarak ortaya çıkan tüm ücretleri ve ücretleri (geçerli vergiler dahil), ücretlerin gerçekleştiği tarihte geçerli olan oranlar üzerinden ödemeyi kabul etmektesiniz. Kredi kartı ekstrenizde göründükleri tarihten itibaren altmış (60) gün içinde herhangi bir tutarsızlığı Şirket’e bildirmemeniz halinde, bunların her bakımdan sizin tarafınızdan kabul edilmiş sayılacağını kabul etmektesiniz. Şirket, kredi kartı düzenleyicinizden veya acentesinden ödeme almazsa, Şirket veya acentelerinin talebi üzerine ödenmesi gereken tüm tutarları ödemeyi kabul edersiniz. Satış vergileri veya diğer vergiler, gümrük, ithalat/ihracat ücretleri veya benzeri resmi harçlar, ürünlerin fiyatına dahil değildir. Satış, kullanım veya katma değer vergileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, satın alımlarınız için geçerli olan bu tür vergileri veya ücretleri ödemekten siz sorumlusunuz. Şirket, satın alma sırasında yürürlükte olan sipariş politikamıza uygun olarak gerekli gördüğü herhangi bir eyalet veya bölgedeki adreslere ve adreslere teslim edilen siparişler için geçerli vergiyi otomatik olarak kesecek ve kesecektir.

 3. İade Politikası ve Nakliye Politikası

  Hizmet aracılığıyla yapılan tüm satın alma işlemleri, satın alma anında yürürlükte olan Şirketin iade politikasına ve nakliye politikasına tabidir. Şirketin güncel İade ve Değişim Politikası, sayfa olarak burada bulunabilir ve bu Şartlara referans olarak dahil edilmiştir. Şirketin mevcut Gönderim Politikası burada bulunabilir ve referans olarak bu Şartlara dahil edilmiştir.

 4. Sipariş Kabul Politikası

  Elektronik veya başka bir şekilde sipariş onayı almanız, siparişinizi kabul ettiğimiz veya satış teklifimizin onaylandığı anlamına gelmez. Şirket, siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle siparişinizi kabul etme veya reddetme hakkını saklı tutar. Şirket ayrıca, siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda, size önceden bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir üründen sipariş ettiğiniz miktardan daha az tedarik etme hakkını saklı tutar. Sipariş ettiğiniz ürün veya hizmetlerin tarafımıza teslimi ile siparişiniz Şirket tarafından kabul edilmiş sayılacaktır. Herhangi bir siparişi kabul etmeden önce ek doğrulamalar veya bilgiler isteyebiliriz. Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, siparişinizin tamamını veya bir kısmını iptal edersek veya size sipariş ettiğiniz miktardan daha azını sağlarsak, yegane ve münhasır çözümünüzün aşağıdakilerden biri olduğunu kabul edersiniz: (a) kredinize bir kredi açacağız. İptal edilen kısım veya sağlanmayan miktar için kart hesabınızdan tahsil edilen tutarda (sipariş için kredi kartınızdan ödeme alınmışsa) veya (b) siparişin iptal edilen kısmı veya yapılmayan miktar için kredi kartınızdan ücret almayacağız. tedarik edilen. Şirketten e-posta veya Hizmet yoluyla bir onay alana kadar Şirkete vermiş olduğunuz bir siparişin iptalinin veya değişikliğinin gerçekleştiğini varsaymayın. Yukarıda belirtildiği gibi, iptal/değişiklik talebiniz veya hesabınızın feshedilmesi talebinizden önce işlenen veya sevk edilen siparişlerle ilgili tüm ücretlerin ödenmesinden siz sorumlu olacaksınız ve kredi kartınız veya üçüncü şahıs ödeme hesabınızdan ücret alınabilir.

 5. Yanlış Fiyatlandırılmış Ürün veya Hizmetleri Satma Sorumluluğu Yok

  Bu Hizmette sunulan her öğeyi, ürünü veya hizmeti mümkün olduğunca doğru bir şekilde tanımlamak için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ancak biz insanız ve bu nedenle Hizmete ilişkin özelliklerin veya fiyatlandırmanın eksiksiz, doğru, güvenilir, güncel veya hatasız olduğunu garanti etmiyoruz. Herhangi bir öğenin, ürünün veya hizmetin fiyatlandırması veya özellikleriyle ilgili herhangi bir hata olması durumunda, Şirket, tamamen kendi takdirine bağlı olarak herhangi bir siparişi reddetme veya iptal etme hakkına sahip olacaktır. İptal işleminden önce kredi kartınızdan veya başka bir hesabınızdan tahsilat yaptıysak, tahsilat tutarı kadar hesabınıza bir kredi veririz. Ek şartlar geçerli olabilir. Şirket’ten satın aldığınız bir ürün anlatıldığı gibi değilse, tek çareniz ürünü kullanılmamış, eksiksiz ve hasarsız, orijinal ambalajında iade etmek ve iade politikamıza uygun ise söz konusu ürünün parasını geri almaktır.

 6. Fiyatlarda veya Faturalandırma Koşullarında Değişiklikler

  Hizmet üzerindeki ürün ve hizmetlerin satın alınması, müsaitlik durumuna bağlıdır. HİZMET ÜZERİNDE GÖRÜNTÜLENEN ÜRÜN VE HİZMETLER HER ZAMAN MEVCUT OLMAYABİLİR VE HERHANGİ BİR YERLEŞTİRİLEBİLİR VEYA DURDURULABİLİR. ŞİRKET, SATILAN HİZMETLER İÇİN FİYATLARINI VE FATURALAMA YÖNTEMLERİNİ HER ZAMAN DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTMAKTADIR, HİZMETTE YAYINLANDIĞINDA VEYA E-POSTA YOLUYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİNDE HEMEN GEÇERLİDİR.

3. HİZMET İÇERİĞİ, MÜLKİYET, SINIRLI LİSANS VE BAŞKALARININ HAKLARI

 1. İçerik

  Hizmet, (i) tüm düzen, bilgiler, makaleler, incelemeler, gönderiler, metin, veriler, dosyalar, resimler, komut dosyaları, tasarımlar, grafikler, düğme simgeleri, talimatlar, çizimler, fotoğraflar, ses klipleri, müzik, sesler, resimler, videolar, reklam metinleri, URL’ler, teknoloji, yazılım, etkileşimli özellikler, “bak ve hisset” Hizmetin ve Hizmetin materyallerinin ve telif hakkıyla korunan her türlü materyalin (kaynak ve nesne kodu dahil) derlenmesi, birleştirilmesi ve düzenlenmesi; (ii) Şirket ve markaları da dahil olmak üzere çeşitli tarafların ticari markaları, ticari takdim şekilleri, logoları, ticari unvanları, hizmet markaları ve/veya ticari kimlikleri (topluca “Ticari Markalar”); ve (iii) diğer fikri mülkiyet biçimleri (yukarıdakilerin tümü topluca “İçerik”).

 2. Mülkiyet

  Hizmet (geçmiş, şimdiki ve gelecekteki sürümler dahil) ve İçerik, Şirket’e ve lisans verenlerimize ve diğer belirli üçüncü taraflara aittir veya bunlar tarafından kontrol edilir. Hizmet aracılığıyla sağlanan İçeriğe ilişkin tüm hak, unvan ve menfaatler Şirketin veya lisans verenlerimizin veya diğer belirli üçüncü tarafların mülkiyetindedir ve Türkiye ve uluslararası telif hakkı, ticari marka, ticari takdim şekli, patent veya diğer fikri mülkiyet hakları tarafından korunmaktadır. ve haksız rekabet haklarını ve yasalarını mümkün olan en geniş ölçüde Şirket, Hizmetteki İçeriğin seçimi, derlenmesi, montajı, düzenlenmesi ve geliştirilmesi ile ilgili telif hakkına sahiptir.

 3. Sınırlı Lisans

  Bu Koşullara ve Ek Koşullara sıkı bir şekilde uymanıza bağlı olarak, Şirket size indirme (yalnızca geçici depolama), görüntüleme, görüntüleme, kullanma, İçeriğin bir kopyasını (ham biçimde veya başka bir şekilde, erişim ve görüntüleme ve işlevsellik sağlamak için kullanıma sunulanlar dışında kaynak ve nesne kodu hariç) bir kişisel bilgisayarda, cep telefonunda veya başka bir kablosuz cihazda oynatmak ve/veya yazdırmak, veya yalnızca ticari olmayan kişisel kullanımınız için İnternet özellikli başka bir cihaz (her biri bir “Cihaz”). Yukarıda belirtilen sınırlı lisans: (i) size herhangi bir İçerik üzerinde herhangi bir mülkiyet veya başka herhangi bir fikri mülkiyet hakkı vermez ve (ii) Şirketin takdirine bağlı olarak ve önceden bildirimde bulunmaksızın herhangi bir nedenle derhal askıya alınabilir veya feshedilebilir. veya sorumluluk. Bazı durumlarda, belirli Ek Koşullara tabi olarak, İçeriğe daha fazla erişmenize ve İçeriği kullanmanıza izin verebiliriz.

 4. Başkalarının Hakları.

  Hizmeti kullanırken, Şirketin ve başkalarının fikri mülkiyetine ve diğer haklarına saygı göstermelisiniz. İçeriği izinsiz kullanmanız telif hakkı, ticari marka, mahremiyet, tanıtım, iletişim ve diğer yasaları ihlal edebilir ve bu tür herhangi bir kullanım, olası cezai sorumluluk da dahil olmak üzere kişisel sorumluluğunuzla sonuçlanabilir.

4. HİZMET VE İÇERİK KULLANIM KISITLAMALARI

 1. Hizmet Kullanım Kısıtlamaları

  Aşağıdakileri yapmayacağınızı kabul etmektesiniz: (i) Hizmeti herhangi bir siyasi veya ticari amaç için (reklam, fon talep etme, ürün fiyatlarını toplama ve ürün satma dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kullanmayacağınızı; (ii) herhangi bir Ticari Markayı kullanan herhangi bir meta etiket veya başka bir “gizli metin” kullanmak; (iii) Hizmet aracılığıyla veya Hizmetle bağlantılı olarak herhangi bir kişi veya kuruluşa zarar vermeye veya zarar vermeye çalışan veya yasa dışı, saldırgan, müstehcen, açık saçık, şehvetli, pis, şiddet içeren, tehdit edici, taciz edici veya taciz edici faaliyetlerde bulunmak veya herhangi bir üçüncü şahsın herhangi bir hakkını ihlal eden veya başka bir şekilde Şirket için sakıncalı olan; (iv) herhangi bir Hizmet kaynağını veya nesne kodunu veya Hizmetin herhangi bir bölümü aracılığıyla erişilebilen herhangi bir yazılımı veya diğer ürünleri, hizmetleri veya süreçleri tersine mühendislik, kaynak koda dönüştürme, kaynak koda dönüştürme, parçalara ayırma, ters birleştirme veya değiştirme; (v) bir kullanıcının Hizmete erişimini veya Hizmetin düzgün çalışmasını engelleyen veya Hizmete, Şirkete veya Hizmetin diğer kullanıcılarına başka bir şekilde zarar veren herhangi bir faaliyette bulunmak; (vi) Hizmetin herhangi bir güvenlik özelliğine veya Hizmetin, İçeriğin veya Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin kullanımına veya bunlara erişime ilişkin sınırlamaları kısıtlayan veya zorlayan herhangi bir özelliğe müdahale etmek veya bunları atlatmak; (vii) herhangi bir bilgiyi toplamak veya başka bir şekilde toplamak veya depolamak (bu tür kullanıcıların açık rızası olmadan e-posta adresleri dahil olmak üzere Hizmetin diğer kullanıcıları hakkında kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler dahil); (viii) Hizmete, diğer bilgisayar sistemlerine veya Hizmete bağlı ağlara parola madenciliği veya başka yollarla yetkisiz erişim sağlamaya çalışmak; veya (ix) bu Şartları veya herhangi bir Ek Şartı başka bir şekilde ihlal etmek.

 2. İçerik Kullanım Kısıtlamaları

  Ayrıca, Hizmeti kullanırken: (i) Hizmeti kullanarak İçeriği (standart arama motoru etkinliğinin veya standart bir tarayıcının kullanımının bir sonucu olmadıkça) izlemeyeceğinizi, toplamayacağınızı, kopyalamayacağınızı veya dağıtmayacağınızı kabul edersiniz. herhangi bir robot, gezici, “bot”, örümcek, kazıyıcı, paletli, casus yazılım, motor, cihaz, yazılım, çıkarma aracı veya herhangi bir başka otomatik cihaz, yardımcı program veya herhangi bir manuel işlem; (ii) bu tür İçeriği (herhangi bir resim, metin veya sayfa düzeni dahil) içine alacak şekilde çerçevelemeyecek veya çerçeveleme tekniklerini kullanmayacaksınız; (iii) bu tür İçerikte yer alan tüm Ticari Marka, telif hakkı ve diğer fikri mülkiyet bildirimlerini olduğu gibi tutacaksınız; (iv) bu İçeriği, bizim veya lisans verenlerimizin ürün, hizmet veya markalarından herhangi biri ile yetkisiz bir ilişkiye işaret edecek şekilde kullanmayacaksınız; (v) bu İçerikte herhangi bir değişiklik yapmayacaksınız; (vi) kopyalamayacak, değiştirmeyecek, çoğaltmayacak, arşivleyemeyecek, satmayacak, kiralamayacak, kiralamayacak, değiş tokuş etmeyecek, bunlardan türev eserler oluşturmayacak, basılı kopya veya elektronik araçlarla yayınlamayacak, kamuya açık olarak gerçekleştirmeyecek, görüntülemeyecek, yaymayacak, dağıtmayacak, yayınlamayacak, yeniden iletmeyecek, dağıtmayacak veya herhangi bir üçüncü şahsa veya herhangi bir üçüncü şahıs uygulamasına veya web sitesine aktarma veya bu Şartlar veya Ek Şartlar tarafından özel olarak izin verilmedikçe veya bir Şirket yetkilisinin önceden yazılı izni alınmadıkça bu İçeriği herhangi bir şekilde herhangi bir şekilde kullanmak veya istismar etmek veya bir lisans verene ait İçerik olması durumunda, İçeriğin sahibi; ve (vii) bu tür İçeriği herhangi bir kullanıcı deneyimini olumsuz etkileyecek şekilde manipüle etmek için herhangi bir kod veya ürün eklemeyeceksiniz.

 3. Hizmet ve İçeriğin Kullanılabilirliği

  Şirket, Hizmetin ve İçeriğin (ve bunların herhangi bir unsurunun ve özelliğinin) kullanılabilirliğini herhangi bir nedenle, tamamen veya kısmen, tamamen Şirketin takdirine bağlı olarak ve önceden bildirimde bulunmaksızın veya yükümlülük altına girmeksizin derhal askıya alabilir veya feshedebilir.

 4. İçerik ve Hizmet Konusunda Verilmeyen Tüm Hakların Saklı Tutulması

  Bu Koşullar ve herhangi bir Ek Koşul, İçeriğe ve Hizmeti kullanma ve Hizmete erişime ilişkin yalnızca dar, sınırlı haklar verilmesini içerir. Hiçbir hak veya lisans, herhangi bir yasal teori altında, ima, itiraz, endüstri geleneği veya başka bir şekilde yorumlanamaz. Size açıkça verilmeyen tüm haklar, Şirket ve lisans verenleri ve diğer üçüncü taraflarca saklıdır. Herhangi bir İçeriğin veya Hizmetin herhangi bir amaçla yetkisiz kullanımı yasaktır.

5. GÖNDERDİĞİNİZ İÇERİK VE TOPLULUK KULLANIM KURALLARI

 1. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik.

  1. Genel

   Şirket, şimdi veya gelecekte, Hizmet kullanıcılarına Hizmet’i oluşturma, oluşturma, gönderme, yükleme, görüntüleme, yayınlama, dağıtma, iletme, yayınlama veya başka bir şekilde Hizmet’te kullanıma sunma veya Hizmet aracılığıyla gönderme (topluca “gönderme”) fırsatı sunabilir. mesajlar, avatarlar, metinler, çizimler, dosyalar, resimler, grafikler, fotoğraflar, yorumlar, yanıtlar, sesler, müzik, videolar, bilgiler, içerik, derecelendirmeler, incelemeler, veriler, sorular, öneriler, kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler veya diğer bilgi veya materyaller ve Facebook, Instagram, Pinterest ve/veya bu tür markalarla ilgili hashtag’ler (topluca “Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik”) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, üçüncü taraf sosyal medya platformlarında veya web sitelerinde sunulanlar dahil olmak üzere burada yer alan fikirler. Şirket bunu forumlar, bloglar, mesaj panoları, sosyal ağ ortamları, bizimle iletişim araçları, e-posta ve diğer iletişim işlevleri aracılığıyla yapmanıza izin verebilir. Bu Koşullarda verdiğiniz lisansa tabi olarak, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizde sahip olduğunuz yasal olarak anlaşılabilir her türlü hak, unvan ve menfaat sizde kalır ve bundan nihai olarak siz sorumlu olursunuz.

  2. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin Gizliliği

   Hizmetin yayınlanan Gizlilik Politikası’nda veya herhangi bir Ek Şart’ta aksi belirtilmedikçe, şunları kabul edersiniz: (a) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, “gizli”, “tescilli” veya benzeri – ve iade edilmeyecektir; ve (b) Şirket, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizle ilgili olarak size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir yükümlülük üstlenmez. Şirketin talebi üzerine, bu tür içeriğin haklarını kanıtlamak ve bu Koşullara veya Ek Koşullara uygunluğunuzu doğrulamak için gerekli belgeleri bize vereceksiniz. İnternet ve mobil iletişimin güvenlik ihlallerine maruz kalabileceğini ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin gönderimlerinin güvenli olmayabileceğinin farkında olduğunuzu ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği göndermeden önce bunu dikkate alacağınızı ve bunu kendi başınıza yapacağınızı kabul edersiniz. risk. Şirket ile olan iletişimlerinizde, ürünler veya hizmetler için talep edilmemiş herhangi bir fikir veya materyal, hatta bunlarla sınırlı olmamak üzere, fikirler, kavramlar, icatlar veya müzik tasarımları dahil olmak üzere ürün veya hizmetlerde önerilen iyileştirmeler talep etmediğimizi lütfen unutmayın. web siteleri, uygulamalar, kitaplar, senaryolar, senaryolar, sinema filmleri, televizyon programları, tiyatro yapımları, yazılımlar veya başka şekillerde (topluca “İstenmeyen Fikirler ve Materyaller”). Hizmet aracılığıyla bize gönderdiğiniz veya bize gönderdiğiniz İstenmeyen Fikirler ve Materyaller, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik olarak kabul edilir ve aşağıda belirtildiği şekilde bize lisanslanır. Ayrıca Şirket, İstenmeyen Fikirleriniz ve Materyalleriniz ile ilgili olarak genel halk tarafından sahip olunan tüm hakları saklı tutar. Şirketin Talep Edilmeyen Fikir ve Materyallerinizi alması, Şirketin yenilik, öncelik veya özgünlüklerinin kabulü anlamına gelmez ve Şirketin, Talep Edilmeyen Fikir ve Materyallerinizle ilgili mevcut veya gelecekteki fikri mülkiyet haklarına itiraz etme hakkını bozmaz.

  3. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin Şirkete Verilmesi

   Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin sunulmasını özel olarak yöneten geçerli Ek Şartlarda (örneğin resmi çekiliş kuralları gibi) aksi belirtilmedikçe, Şirkete münhasır olmayan, kısıtlamasız, koşulsuz, sınırsız, dünya çapında, geri alınamaz, kalıcı ve ücretsiz kullanım, kopyalama, kaydetme, dağıtma, çoğaltma, ifşa etme, satma, yeniden satma, alt lisans verme (birden çok düzey aracılığıyla), görüntüleme, kamuya açık olarak gerçekleştirme, iletme, yayınlama, yayınlama, tercüme etme, türev çalışmalar yapma hakkı ve lisansı Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin tamamını veya herhangi bir kısmını (ve bunun türev çalışmalarını) herhangi bir amaç için, tüm formatlarda, şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilecek herhangi bir araç veya ortam üzerinde veya aracılığıyla herhangi bir şekilde kullanmak ve herhangi bir şekilde kullanmak ve istismar etmek, ve şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilen herhangi bir teknoloji veya cihazla ve bunların reklamını yapmak, pazarlamak ve tanıtmak. Sınırlama olmaksızın, verilen haklar şunları içerir: (a) yapılandırma, barındırma, dizin oluşturma, önbelleğe alma, arşivleme, depolama, dijitalleştirme, sıkıştırma, optimize etme, değiştirme, yeniden biçimlendirme, düzenleme, uyarlama, aranabilir biçimde yayınlama ve bu tür Kullanıcıları kaldırma- Oluşturulan İçerik ve bunları diğer materyallerle birleştirme ve (b) herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikte yer alan fikirleri, kavramları, teknik bilgileri veya teknikleri, ürün ve/veya hizmetlerin geliştirilmesi, üretilmesi ve pazarlanması dahil olmak üzere herhangi bir amaçla kullanmak. Bu hakları kullanırken, telif hakkı yönetim bilgileri de dahil olmak üzere, meta verilerinin, bildirimlerin ve içeriğin kaldırılabileceğini veya değiştirilebileceğini anlıyor ve bunlara izin veriyor ve bunu yapmak için gerekli tüm yetkiye sahip olduğunuzu beyan ve garanti ediyorsunuz. Şirketten Hediye olarak aldığınız bir ürün veya hizmetin (aşağıda tanımlanmıştır) bir İncelemesini (aşağıda tanımlanmıştır) yayınlarsanız (aşağıda tanımlanmıştır), gönderdiğinizde veya yayınladığınızda Kılavuzları (aşağıda tanımlanmıştır) okuduğunuzu ve bunlara tam olarak uyacağınızı beyan ve taahhüt edersiniz. Hizmet veya başka bir yerde İnceleme. Ayrıca ve sınırlama olmaksızın, böyle bir durumda: (i) gerçek kimliğinizi ve Şirketten (geçerli olduğu şekilde) ücretsiz ürün ve/veya diğer teşvik öğeleri aldığınızı açıkça ve açıkça ifşa edeceksiniz. (ii) Şirketin ürünleri veya hizmetleri hakkında herhangi bir yanlış, yanıltıcı veya aldatıcı beyanda bulunmamak; ve (iii) tüm ifadelerin yalnızca kişisel deneyiminize dayalı olarak dürüst, güncel fikirlerinizi ve inançlarınızı doğru bir şekilde yansıtmasını sağlayın. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinize ilişkin olarak Şirkete verdiğiniz hakları ve lisansı daha fazla uygulamak için, işbu belgeyle Şirkete adınızı, kişiliğinizi kullanma ve kullanma konusunda koşulsuz, kalıcı, geri alınamaz hakkını vermeyi kabul etmektesiniz. ve size herhangi bir yükümlülük veya ücret olmaksızın Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikle bağlantılı benzerlik. Yasalar tarafından yasaklanmadığı sürece, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikte sizin için uygun olmayan bir şekilde değiştirilmiş veya değiştirilmiş olsa bile (atıf ve bütünlük dahil) her türlü manevi haktan feragat etmektesiniz ve feragat etmeyi kabul etmektesiniz. . Feragat edilemediği ölçüde, bu hakları (varsa) verilen hakların herhangi bir şekilde kullanılmasına müdahale edecek şekilde kullanmamayı gayri kabili rücu kabul etmektesiniz. Bu Bölüm 5(A)(iii) kapsamında verilen haklardan herhangi biri için herhangi bir ücret, meblağ, bedel veya ücret almayacağınızı anlıyorsunuz.

  4. Hizmetinizi Yönetmek İçin Münhasır Hak

   Şirket, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin herhangi birini gözden geçirme, izleme, görüntüleme, yayınlama, saklama, sürdürme, kabul etme veya başka bir şekilde kullanma konusunda herhangi bir yükümlülüğü olmayacaktır, ancak Şirket, tamamen kendi takdirine bağlı olarak şunları reddedebilir: Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği uygun bir şekilde çalıştırmamızla bağlantılı olarak size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir bildirimde bulunmadan veya herhangi bir yükümlülük olmaksızın Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği silme, taşıma, yeniden biçimlendirme, kaldırma veya göndermeyi reddetme veya başka bir şekilde kullanma. Herhangi bir sınırlama olmaksızın, saldırgan, müstehcen, açık saçık, şehvetli, pis, şiddet içeren, taciz edici, tehdit edici, taciz edici, yasa dışı veya başka bir şekilde sakıncalı veya uygunsuz olduğuna inandığımız içeriği ele almak veya haklarını uygulamak için bunu yapabiliriz. üçüncü taraflar veya bu Koşullar veya herhangi bir sınırlama olmaksızın, aşağıda Kurallarda belirtilen içerik kısıtlamaları (Bölüm 5(B)’de tanımlanmıştır) dahil olmak üzere geçerli Ek Koşullar. Sizin veya başkaları tarafından gönderilen bu tür Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin bizim tarafımızdan herhangi bir süre boyunca tutulması gerekmemektedir ve bir kez gönderildikten sonra bu Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğe erişme, arşivleme, sürdürme veya başka bir şekilde kullanma hakkınız olmayacaktır.
  5. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizle İlgili Beyanlar ve Garantiler

   Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği her gönderdiğinizde, ikamet ettiğiniz yargı bölgesinde en az reşit olduğunuzu veya ebeveyn veya yasal vasi olduğunuzu veya ebeveyn veya yasal vasiden tüm uygun izinleri aldığınızı beyan ve garanti edersiniz, Gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikte tasvir edilen veya katkıda bulunan herhangi bir reşit olmayan kişi ve bu Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikle ilgili olarak: (a) Kullanıcının fikri mülkiyetinin ve diğer haklarının tek yazarı ve sahibi sizsiniz- Oluşturulmuş İçerik veya Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği gönderme ve Şirket’e bu Koşullar ve Ek Koşullar ile verdiğiniz hakları verme konusunda yasal bir hakkınız var; bunların tümü, Şirket’in herhangi bir üçüncü tarafın onayını alma yükümlülüğü olmaksızın ve herhangi bir içerik oluşturmadan. Şirketin herhangi bir yükümlülüğü veya yükümlülüğü; (b) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin doğru olması; (c) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik, Şirketin bu Koşullarda belirtilen izin verilen kullanımları ve istismarına ilişkin olarak, herhangi bir üçüncü şahsın herhangi bir fikri mülkiyet hakkını veya diğer haklarını ihlal etmeyecektir; ve (d) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik, bu Koşulları (Kurallar dahil) veya herhangi bir Ek Koşulları ihlal etmeyecek veya herhangi bir kişinin yaralanmasına veya zarar görmesine neden olmayacaktır.

  6. İcra

   Şirketin, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinize ilişkin fikri mülkiyet haklarınızı izleme veya uygulama yükümlülüğü yoktur, ancak bize, adınıza ve sizin adınıza eylemleri getirmek ve kontrol etmek dahil olmak üzere, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinize ilişkin haklarımızı koruma ve uygulama hakkı veriyorsunuz. adına (işbu vesile ile rıza gösterdiğiniz ve Şirket’i geri alınamaz bir şekilde fiilen vekiliniz olarak atadığınız masraf ve masraflar Şirket’e ait olmak üzere, atamanın bir menfaatle birleştiği ikame ve yetkilendirme yetkisiyle).

 2. Topluluk Kullanım Kuralları

  Hizmetin bir kullanıcısı olarak, bu Topluluk Kullanım Kuralları (“Kurallar”), Hizmetin çevrimiçi topluluklarının (“Topluluklar”) üyelerinden beklenen davranışları anlamanıza yardımcı olmak için buradadır.

  1. Kuralların Doğası

   Topluluklara katılımınız, bu Kurallar da dahil olmak üzere tüm Koşullara tabidir:

   • Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz

    Bu Koşullara ve Ek Koşullara uymanıza izin vermek için Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin tümü ya size ait orijinal olmalıdır ya da üçüncü taraflardan gerekli tüm haklara sahip olmalısınız. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, üçüncü taraflara ait görünür logolar, ifadeler veya ticari markalar içermemelidir. Başkalarına ait Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği kullanmayın ve kendinize aitmiş gibi aktarmayın; buna İnternet’te başka bir yerde bulmuş olabileceğiniz tüm içerikler dahildir. Herhangi biri Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinize katkıda bulunursa veya Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz üzerinde herhangi bir hakka sahipse veya Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerikte herhangi biri görünürse veya bunlardan bahsedilirse, bu tür Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği şuraya göndermek için onların iznine de sahip olmanız gerekir. Şirket. (Örneğin, biri sizin ve arkadaşınızın bir fotoğrafını çektiyse ve bu fotoğrafı Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz olarak Şirkete gönderirseniz, bunun için arkadaşınızın ve fotoğrafçının iznini almalısınız.)

   • Fotoğraflardan bahsetmişken: Sizden, Arkadaşlarınızdan ve Ailenizden Başka Kimsenin Resmi, Videosu veya Görüntüsü Yok

    Hizmete fotoğraf göndermeyi, gömülü videolara bağlantı vermeyi veya gerçek kişilerin diğer resimlerini eklemeyi seçerseniz, bunların size veya size ve tanıdığınız birine ait olduğundan emin olun – ve yalnızca bunları göndermek için açık izniniz varsa.

   • Uygun Davranmak

    Tüm Hizmet faaliyetleriniz tarafımızca belirlendiği şekilde mekana uygun olmalıdır. Herkesin keyif alabileceği Topluluklar oluşturmaya devam edebilmemiz için başkalarının görüş ve yorumlarına saygılı olun. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin birisini rahatsız edebileceğini veya biri için utanç verici olabileceğini düşünüyorsanız, büyük olasılıkla öyle olacaktır ve Hizmete ait değildir. Küfür, taciz, takip, hakaret, yorum, kişisel saldırı, dedikodu ve benzeri eylemler yasaktır. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz başkalarını tehdit etmemeli, kötüye kullanmamalı veya zarar vermemeli ve ırk, ulusal köken, cinsiyet, cinsel yönelim veya fiziksel engel ile bağlantılı herhangi bir olumsuz yorum içermemelidir. Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz karalayıcı, iftira niteliğinde, uygunsuz, müstehcen, pornografik veya müstehcen olmamalıdır.

   • Ticari veya Siyasi Amaçlarla Kullanmayın

    Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, bir ürün veya Hizmetin veya başka bir ticari faaliyetin veya bir politikacının, kamu görevlisinin veya kanunun reklamını yapmamalı veya tanıtmamalıdır.

   • Uygunsuz Amaçlar İçin Kullanmayın

    Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, herhangi bir hak ihlalinde bulunan, yasa dışı veya benzer şekilde uygunsuz başka bir faaliyetin tanıtımını yapmamalıdır.

   • Dürüst Olun ve Kendinizi veya Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizi Yanlış Tanıtmayın

    Başka bir kişinin, kullanıcının veya şirketin kimliğine bürünmeyin ve yanlış, hileli, aldatıcı, hatalı veya yanıltıcı olabileceğini düşündüğünüz veya kimliğinizi veya bir kişi veya şirketle olan bağlantınızı yanlış temsil ettiğini düşündüğünüz Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği göndermeyin.

   • Diğerleri Görebilir

    Toplulukları bilgi ve içerik alışverişinde bulunmak ve diğer üyelerle uygun mekanda tartışmalar yapmak için kullanacağınızı umuyoruz. Ancak, Toplulukların herkese açık veya yarı halka açık olduğunu ve Hizmete bir Topluluk içinde gönderdiğiniz Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin diğer kullanıcılar tarafından erişilebilir ve görüntülenebileceğini lütfen unutmayın. Topluluk alanlarında kişisel olarak tanımlayıcı bilgiler (örneğin, ad ve soyadı birlikte, şifre, telefon numarası, adres, kredi kartı numarası, tıbbi bilgiler, e-posta adresi veya diğer kişisel olarak tanımlanabilir bilgiler veya iletişim bilgileri) göndermeyin ve aşağıdaki durumlarda dikkatli olun. bu tür bilgileri başkalarına ifşa etmek.

   • Başkalarının Kişisel Bilgilerini Paylaşmayın

    Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, başka bir kişinin adresini, telefon numarasını, e-posta adresini, sosyal güvenlik numarasını, kredi kartı numarasını, tıbbi bilgilerini, finansal bilgilerini veya bu bilgileri izlemek, iletişim kurmak veya taklit etmek için kullanılabilecek diğer bilgileri ifşa etmemelidir. Şirket tarafından özel olarak talep edilmedikçe, şekil ve yöntemle bireysel olarak.

   • Hizmete veya Kimsenin Bilgisayarına veya Diğer Cihazlarına Zarar Vermeyin

    Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, Hizmetin veya herhangi bir bilgisayarın veya diğer Aygıtın çalışmasını etkileyebilecek virüsler, Truva atları, casus yazılımlar veya diğer teknolojiler veya kötü niyetli kodlar göndermemelidir.

   • Müşteri İncelemeleri İçin Ek Yönergeler:

    Aşağıdaki yönergeler, bir Şirket ürününün veya hizmetinin incelemesini oluşturan Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik için geçerlidir (“İnceleme”) ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin bir İnceleme olması durumunda bu ek yönergeler geçerli olacaktır:

    a. İncelemeler yalnızca Hizmette satılan ürünler veya hizmetler hakkında olabilir ve İncelemenizde atıfta bulunduğunuz Şirket ürününün veya hizmetinin gerçek bir kullanıcısı olmalısınız; b. Yorumlar foruma uygun olmalıdır. Örneğin, İncelemeler, siyasi ideolojiler, Şirketin istihdam uygulamaları, olağanüstü durumlar veya incelemekte olduğunuz Şirket ürün veya hizmetini ele almayan diğer konular hakkında rantların yeri değildir; c. İncelemeler, Şirketin ürünleri ve hizmetleriyle ilgili gerçek deneyiminizi yansıtmalı ve kişisel kullanımınıza dayalı dürüst deneyim(ler), görüş(ler), bulgu(lar), inanç(lar) ve fikir(ler)inizin gerçek ve doğru bir yansıması olmalıdır. incelemekte olduğunuz Şirket ürününün/hizmetinin; d. Sahte İncelemeler göndermeyin, aynı İncelemeyi birden çok kez göndermeyin ve aynı ürün veya hizmet için birden fazla hesaptan İnceleme göndermeyin; e. Yorumlar, bir başkasından duyduklarınızı veya haberlerde gördüğünüzü değil, ilk elden deneyiminizi yansıtmalıdır. Geniş genellemelere ve kesin iddialara başvurmadan kendi fikrinizi söyleyin; f. İncelemenizin gerçekten doğru olduğundan emin olun. Düşüncelerinizi ifade etmekten çekinmeyin, ancak deneyiminizi abartmayın veya yanlış tanıtmayın; g. İncelemeler, Şirket ürünleri veya hizmetleri hakkında herhangi bir ürün performansı veya özellik iddiasında bulunmamalıdır; h. Şirketten bir Şirket ürünü veya hizmetini ücretsiz olarak (bizden hediye olarak veya başka bir şekilde) (“Hediye”) aldıysanız, Federal Ticaret Komisyonu’nun Onayların ve Görüşlerin Kullanımına İlişkin Kılavuzlarında belirtilen yükümlülüklerinize uymak için Reklamcılık alanında (bkz. http://ftc.gov/os/2009/10/091005revisedendorsementguides.pdf) (“Kılavuzlar”), İncelemeniz, Hediyeyi Şirketten ücretsiz olarak aldığınıza dair bir açıklama içermelidir ( “Açıklama”). Bu İfşa, belirgin, açık ve dikkat çekici olmalı ve İncelemenizin okuyucusunun muhtemelen fark edip anlayacağı şekilde iletilmelidir. Çok karmaşık değil – sadece basit ve açık olmalı. İşte bu Açıklamanın nasıl çok kolay ve basit bir şekilde yapılabileceğine dair birkaç örnek: “İncelememle bağlantılı olarak LadyMelex’ten ücretsiz [alınan öğelerin açıklamasını ekleyin] kabul ettim.” “Ücretsiz [alınan öğelerin açıklamasını ekleyin] için LadyMelex’e teşekkürler ve sanırım…” Bence. Olağandışı inceleme davranışı tespit ettiğimizde veya mümkün olan en iyi alışveriş deneyimini sürdürdüğümüzde, bir İnceleme gönderme veya yayınlama yeteneğinizi kısıtlayabiliriz; ve J. İncelemeniz bu Koşullara uymadığı için kaldırılır veya reddedilirse, yeniden gönderilen İnceleme farklı içerik içerse bile aynı ürün veya hizmet için bir İncelemeyi yeniden gönderemezsiniz.

   Şirketin makul olarak bu Kuralları ihlal ettiğine inandığı Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriği gönderirseniz, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak uygun gördüğümüz yasal olarak mevcut tüm işlemleri yapabiliriz. Ancak, yasaların gerektirmediği herhangi bir işlem yapmak zorunda değiliz. Herhangi bir zamanda, yukarıda belirtilen izinlerin bizim için kabul edilebilir bir biçimde kanıtlanmasını isteyebiliriz. Bu tür kanıtların sağlanmaması, diğer şeylerin yanı sıra söz konusu Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğin Hizmetten kaldırılmasına neden olabilir.

  2. Diğer Kullanıcılarla Etkileşimleriniz; anlaşmazlıklar

   Çevrimiçi veya çevrimdışı, Hizmetin diğer kullanıcılarıyla etkileşiminizden yalnızca siz sorumlusunuz. Herhangi bir kullanıcının davranışından veya içeriğinden sorumlu veya yükümlü değiliz. Siz ve diğer kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme veya bunlara dahil olma hakkımızı saklı tutarız, ancak böyle bir yükümlülüğümüz yoktur. Başkalarıyla etkileşimlerinizde (örneğin, herhangi bir kişisel veya başka bilgi gönderdiğinizde) ve diğer tüm çevrimiçi etkinliklerinizde sağduyulu olun ve en iyi kararınızı verin.

 3. İhlalleri Bize Bildirmek

  Bu Koşulları ihlal eden herhangi bir içerik keşfederseniz, bunu bize buradan bildirebilirsiniz. Telif hakkı ihlali iddiaları için aşağıdaki Bölüm 6’ya bakın.

6. TELİF HAKKI İHLAL EDİLDİĞİ İDDİASI PROSEDÜRÜ

 1. LadyMelex Bildirim

  Şirket, Türkiye Türk Patent ve Markası ile uyumlu olduğu iddia edilen telif hakkı ihlali bildirimlerine aşağıda belirtildiği şekilde uygun şekilde yanıt verecektir. Bir eserde telif hakkınız varsa (veya böyle bir telif hakkı sahibini temsil ediyorsanız) ve o eserdeki (veya böyle bir sahibin) telif hakkının, Eserin Hizmet aracılığıyla uygunsuz bir şekilde yayınlanması veya dağıtılması nedeniyle ihlal edildiğine inanıyorsanız, bize bir aşağıdakilerin tümünü içeren yazılı bildirim:

  1. “Türkiye Türk Patent ve Marka Telif Hakkı İhlal Bildirimi” yazan bir açıklama veya konu satırı;
  2. İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkı alınmış çalışmanın tanımı veya birden fazla telif hakkı alınmış çalışma tek bir bildirim kapsamındaysa, bu tür çalışmaların temsili bir listesi;
  3. ihlal ettiğini veya ihlal faaliyetinin konusu olduğunu iddia ettiğiniz materyalin nerede bulunduğuna dair, materyali bulmamıza izin vermeye makul ölçüde yeterli bir açıklama (lütfen materyalin göründüğü Hizmetin URL’sini ekleyin); tam adınız, adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz;
  4. Materyalin şikayette bulunulan şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyanınız;
  5. yalan yere yemin etme cezası altında, bildiriminizdeki tüm bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza (veya telif hakkı sahibi değilseniz, beyanınız, harekete geçmeye yetkili olduğunuzu belirtmelidir) ihlal edildiği iddia edilen münhasır hakkın sahibi adına);
  6. ve elektronik veya fiziksel imzanız.

  Şirket, yalnızca posta, e-posta veya faks yoluyla aldığı LadyMelex bildirimlerine aşağıdaki adreslerden yanıt verecektir:

  • Adres:LadyMelex Complaints
   Kişi: Mustafa Yasin Kıdeyş
   Güneştepe Mah. Fener Sk. No: 27A
   34164 Güngören İstanbul/Turkey
  • E-posta: info@ladymelex.com

  Telif hakkınızın ihlal edilip edilmediğini belirlemek genellikle zordur. Şirket, yukarıda belirtilen gerekliliklerin tümüne büyük ölçüde uymayan LadyMelex Bildirimlerine yanıt vermemeyi seçebilir ve Şirket, LadyMelex’e büyük ölçüde uymayan bildirimler yoluyla dikkatine sunulan ihlal edici olduğu iddia edilen materyali kaldırmayı seçebilir.

  Lütfen LadyMelex’in, materyalin veya faaliyetin hak ihlalinde bulunduğu konusunda bilinçli olarak yanlış beyanda bulunan herhangi bir kişinin sorumluluğa tabi olabileceğini dikkate alınız.

  Bildiriminizde sağladığınız bilgileri, hak ihlalinde bulunduğu iddia edilen çalışmayı sağlayan kişiye gönderebiliriz. Bu kişi bize bir LadyMelex Karşı Bildirimi göndermeyi seçebilir.

  Şirket’in diğer haklarını sınırlamadan Şirket, uygun durumlarda, tekrarlayan bir ihlalde bulunan kişinin Hizmete ve Şirket’in sahip olduğu veya işlettiği diğer herhangi bir web sitesine veya diğer çevrimiçi Hizmetlere erişimini sonlandırabilir.

 2. Karşı Bildirim

  Şirkete gönderdiğiniz bir çalışmaya Hizmet üzerinden erişim devre dışı bırakılırsa veya bir LadyMelex Bildirimi sonucunda eser kaldırılırsa ve devre dışı bırakılan erişimin veya kaldırmanın bir hata veya yanlış tanımlama sonucu olduğunu düşünüyorsanız, gönderebilirsiniz. Bize yukarıdaki adreslere bir LadyMelex Karşı Bildirimi gönderin. LadyMelex Karşı Bildiriminiz aşağıdaki bilgileri içermelidir:

  1. “LadyMelex Karşı Bildirimi” yazan bir açıklama veya konu satırı;
  2. kaldırılan veya erişimin devre dışı bırakıldığı materyalin açıklaması ve materyalin kaldırılmadan veya materyale erişim devre dışı bırakılmadan önce göründüğü yer (lütfen materyalin kaldırıldığı veya erişimin sağlandığı Hizmetin URL’sini ekleyin) bunun için devre dışı);
  3. Kaldırılacak veya devre dışı bırakılacak materyalin yanlışlıkla veya yanlış tanımlanması sonucunda kaldırıldığına veya devre dışı bırakıldığına iyi niyetle inandığınıza dair yeminli ifade cezasına tabi bir beyan;
  4. tam adınız, adresiniz, telefon numaranız, e-posta adresiniz ve hesabınızın kullanıcı adı;
  5. Adresinizin bulunduğu yargı bölgesi için Federal Bölge Mahkemesinin yargı yetkisini (veya adres ABD dışındaysa, Florida Orta Bölgesi için Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinin yargı yetkisini) kabul ettiğinize dair bir beyan ) ve bize LadyMelex bildirimini sağlayan kişiden veya bu kişinin bir temsilcisinden işlem Hizmetini kabul edeceğinizi;
  6. ve elektronik veya fiziksel imzanız.

  Lütfen LadyMelex’in, materyalin veya etkinliğin yanlışlıkla kaldırıldığını veya devre dışı bırakıldığını veya yanlış tanımlama yapıldığını bilerek yanlış beyan eden herhangi bir kişinin sorumluluğa tabi olabileceğini unutmayın.

  Bir LadyMelex Karşı Bildirimi alırsak, kaldırdığımız materyali LadyMelex Sayacını aldıktan sonra en az on (10) ve en fazla on dört (14) iş günü içinde değiştirebiliriz (veya ona erişimi devre dışı bırakmayı durdurabiliriz). -Bildirim. Ancak, LadyMelex Telif Hakkı İhlali Bildirimini bize gönderen tarafın mahkemeden dava açtığına dair yukarıdaki adreslerde, materyali sağlayan kişinin ilgili Hizmetteki malzemeye. Ayrıca, LadyMelex Telif Hakkı İhlali Bildirimini bize gönderen tarafa Karşı Bildirimi iletebileceğimizi de bilmelisiniz.

7. BİLDİRİMLER, SORULAR VE MÜŞTERİ HİZMETLERİ

Şunları kabul etmektesiniz: (i) Bildirimi Hizmetin ana sayfasında belirgin bir şekilde yayınlayarak veya başka bir makul şekilde yeni, gözden geçirilmiş veya değiştirilmiş şartlar ve diğer önemli hususlar hakkında size bildirimde bulunabileceğimizi; ve (ii) sağladığınız adrese gönderilen posta veya e-posta yoluyla sizinle iletişime geçebiliriz. Hesap bilgilerinizi güncelleyerek e-posta adresinizi veya posta adresinizi değiştirirseniz derhal bize bildirmeyi kabul etmektesiniz.

Hizmeti kullanmayla ilgili bir sorunuz varsa bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz (Bize Ulaşın). Müşteri desteğinin sağlanmasının tamamen Şirketin takdirinde olduğunu ve size herhangi bir türde müşteri desteği sağlama yükümlülüğümüz olmadığını kabul etmektesiniz.

8. HİZMETE SİZİN TARAFINIZDAN BAĞLANTILAR

Size Hizmete köprüler oluşturmanız için sınırlı, münhasır olmayan, geri alınabilir, devredilemez, kişisel ve devredilemez bir lisans veririz, şu şartla ki: (a) bağlantılar yalnızca metin içerir ve herhangi bir Ticari Marka kullanmaz; (b) web sitenizdeki bağlantılar ve içerik, Şirket ile herhangi bir bağlantıya işaret etmiyor veya başka bir karışıklığa neden olmuyor; ve (c) web sitenizdeki bağlantılar ve içerik, Şirketi veya ürünlerini veya hizmetlerini yanlış, yanıltıcı, aşağılayıcı veya başka bir şekilde rahatsız edici bir konuda tasvir etmemektedir ve yasa dışı, saldırgan, müstehcen, açık saçık, şehvetli içerik içermemektedir. , pis, şiddet içeren, tehdit edici, taciz edici veya taciz edici veya herhangi bir üçüncü şahsın herhangi bir hakkını ihlal eden veya başka bir şekilde Şirket için sakıncalı olan. Şirket, herhangi bir nedenle, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, önceden bildirimde bulunmaksızın veya size veya herhangi bir üçüncü tarafa karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin, Hizmete bağlanmayı askıya alma veya yasaklama hakkını saklı tutar.

9. BAĞLANTILI WEB SİTELERİ; REKLAMLAR; ÜÇÜNCÜ TARAFLARLA İŞLEMLER

 1. Bağlantılı Siteler; Reklamlar

  Hizmet, Hizmet’teki üçüncü taraf reklamlarının bir parçası olarak veya başka bir şekilde, reklamcılar, lisans verenler, lisans sahipleri tarafından işletilen web siteleri de dahil olmak üzere üçüncü taraf web sitelerine (“Bağlantılı Hizmetler”) ve diğer üçüncü taraf web sitelerinden bağlantılar içerebilir. Şirket ile iş ilişkileri var. Şirket, Bağlantılı Sitelerin içeriği, işlemleri, politikaları, koşulları veya diğer unsurları üzerinde herhangi bir kontrole sahip olmayabilir ve Şirket, Bağlantılı Siteleri gözden geçirme yükümlülüğünü üstlenmez. Şirket, Bağlantılı Siteleri veya herhangi bir üçüncü taraf içeriğini, reklamını, bilgilerini, materyallerini, ürünlerini, hizmetlerini veya diğer öğeleri desteklemez, onaylamaz veya sponsor olmaz. Ayrıca, Şirket bu sitelerde sunulan, erişilen, elde edilen veya reklamı yapılan ürün veya hizmetlerin kalitesinden veya sunumundan sorumlu değildir. Son olarak, Şirket, sergi, dağıtım veya serginin neden olduğu ihmal, sözleşme ihlali, karalama, telif hakkı veya diğer fikri mülkiyet haklarının ihlalinden kaynaklanan herhangi bir doğrudan, dolaylı, tesadüfi veya özel kayıp veya diğer zararlardan hiçbir koşulda sorumlu olmayacaktır. bu üçüncü taraf Bağlantılı Sitelerde yer alan herhangi bir bilgi veya içeriğin kötüye kullanılması. Bunlardan herhangi biriyle bağlantılı olarak gerçekleştirdiğiniz tüm faaliyetler, gizlilik ve diğer politikalara, kullanım ve/veya satış hüküm ve koşullarına ve Bağlantılı Sitelerin operatörü tarafından yayınlanan kurallara tabidir. Şirket bununla bağlantılı her türlü sorumluluğu reddeder.

 2. Üçüncü Taraflarla İlişkiler

  Hizmette veya Hizmet aracılığıyla (Bağlantılı Siteler veya reklamlar üzerinde veya bunlar aracılığıyla) bulunan herhangi bir üçüncü tarafla yaptığınız her türlü etkileşim, yazışma, işlem ve diğer ilişkiler, yalnızca siz ve üçüncü taraf arasındadır (üçüncü kişilerin içeriğiyle ilgili sorunlar dahil). – taraf reklamları, ödemeler, malların teslimatı, garantiler (ürün garantileri dahil), gizlilik ve veri güvenliği ve benzerleri). Şirket bununla bağlantılı her türlü sorumluluğu reddeder.

10. ANLAŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ VE BAĞLAYICI TAHKİM

Bu Bölüm 11’in belirli bölümleri, Federal Tahkim Yasası uyarınca “tahkim için yazılı bir anlaşma” olarak kabul edilir. Siz ve Şirket, bu Bölüm 11’in Federal Tahkim Yasası ve diğer geçerli yasaların “yazma” şartını karşılamasını amaçladığımızı kabul ediyorsunuz. Bu Bölüm 11 sadece karşılıklı anlaşma ile değiştirilebilir. LÜTFEN BU BÖLÜMÜN TÜMÜNÜ DİKKATLİCE OKUYUN, BİZİMLE HERHANGİ BİR ANLAŞMAZLIK DURUMUNDA BELİRLİ YASAL HAKLARDAN FERAGAT ETTİĞİNİZ VE DİĞER ŞEYLER ARASINDA BAĞLAYICI TAHKİMİ KABUL ETTİĞİNİZ İÇİN.

 1. İlk – Anlaşmazlıkları ve Hariç Tutulan Anlaşmazlıkları Çözmeye Çalışın

  Hizmet, herhangi bir İçerik, Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz, bu Koşullar veya herhangi bir Ek Koşul, herhangi bir ürün, hizmet veya reklamdan (teklifler ve promosyonlar dahil) veya bunlarla bağlantılı herhangi bir ihtilaf, iddia veya iddianın ortaya çıkması durumunda, hediye kartlarımızın veya ürün iade kartlarımızın veya bunların koşullarının (ancak e-hediye kartları hariç) satın alınması, bulundurulması veya kullanılması veya şimdiye kadar veya bundan sonra ortaya çıkan Şirket operasyonları (topluca “İhtilaf”) veya Şirketin fiili veya iddia edilen fikri mülkiyet hakları (Bölüm 11(D’de belirtilen eylemleri içeren bir “Hariç Tutulan Anlaşmazlık”) ve bir Anlaşmazlık ile birlikte bir “İddia”), o zaman siz ve biz diğerine yazılı bir bildirim göndermeyi kabul ederiz. Bu, Talebinizin makul bir açıklamasını ve önerilen bir çözümle birlikte destekleyici belgeleri içerir. Herhangi bir Hak Talebi bildiriminiz ve herhangi bir Hak Talebi için yapılan diğer tüm yazışmalar, mevcut posta adresinizi içermelidir. Herhangi bir İddiaya ilişkin bildirimimiz ve herhangi bir İddiaya ilişkin diğer tüm yazışmalar, dosyalarımızdaki en son posta adresine dayalı olarak size gönderilecektir. Bize mevcut adresinizi sağlamazsanız veya kayıtlarımızdaki adres eksikse veya güncel değilse, tahkime gitmeden önce herhangi bir İddiayı çözmeye çalışma yükümlülüğümüz yoktur. Bize bir Talep bildirimi sağlamak için talebi Türkiye onaylı posta yoluyla kayıtlı acentemize gönderin: LadyMelex Tekstil San. ve Tic. Ltd. Şti., Güneştepe Mah. Fener Sk. No: 27A. Diğer taraftan bildirimin alındığı tarihten itibaren altmış (60) günlük bir süre boyunca, taraflar konuyu çözmek için bir diyaloga girecek, ancak hiçbir şey ikimizden de konuyu şartlara göre çözmemizi gerektirmeyecek. hangi birimiz, her birimizin takdirine bağlı olarak, rahat değiliz.

 2. Bağlayıcı Tahkim

  Bildirimin alınmasından itibaren altmış (60) gün içinde Bölüm 10(A)’da belirtilen şekilde bir Anlaşmazlığı çözemezsek (veya Hariç Tutulan Anlaşmazlığa ilişkin olarak tahkimi yazılı olarak kabul edemezsek), geçerli olanın izin verdiği en geniş ölçüde HUKUK, SİZ VE ŞİRKET ARASINDA KAYNAKLANAN TÜM ANLAŞMAZLIKLAR NİHAİ VE BAĞLAYICI TAHKİM İLE ÇÖZÜLMELİDİR. BU, SÖZLEŞME, KANUN, YÖNETMELİK, YÖNETMELİK, HUKUK HAKKI, İHMAL, DOLANDIRICILIK, BAŞKA HERHANGİ BİR KADİRİ HAKSIZ YA DA EŞYA HUKUKU, ANAYASA HÜKÜMLERİ DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE TÜM ANLAŞMAZLIKLARI İÇERMEKTEDİR, Adil TEORİ – VE BU ŞARTLARIN YÜRÜRLÜK TARİHİNDEN ÖNCE YA DA SONRA KAYNAKLANMIŞ OLSUN. Federal Tahkim Yasası (“FAA”), aşağıdaki Toplu Dava Konusu Olmaması bölümü de dahil olmak üzere tüm Anlaşmazlıkların tahkime elverişliliğini yönetecektir. TAAHHÜT ETMEYİ KABUL EDEREK, TARAFLARDAN HER BİRİ MAHKEMEYE GİDERME VE HER TÜRLÜ ANLAŞMAZLIĞIN BİR HAKİM VEYA JÜRİ TARAFINDAN GÖRÜLMESİ HAKKINDAN VAZGEÇMEKTEDİR.

  Tahkimde yargıç veya jüri yoktur ve bir tahkim kararının mahkeme tarafından incelenmesi sınırlıdır. Bununla birlikte, bir hakem bireysel olarak bir mahkeme ile aynı tazminat ve tazminata hükmedebilir (yürürlükteki kanuna uygun olarak avukatlık ücretlerinin ve masraflarının ödenmesi ve ihtiyati tedbir ve tespit tedbirleri veya kanuni tazminatlar dahil) ve bu Sözleşmenin şartlarına uymalıdır. bir mahkemenin yapacağı gibi. Tahkim, JAMS, Inc. tarafından kendi kurallarına göre, her iki tarafın da hakem seçme sürecine katılmak için makul bir fırsata sahip olduğu ticari anlaşmazlıklarda deneyimli tek bir tarafsız hakem tarafından yürütülecektir. JAMS kurallarına www.jamsadr.com adresinden veya 1-800-352-5267 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Tahkimin telefonla, yazılı sunumlara dayalı olarak ya da yaşadığınız ilçede veya karşılıklı olarak üzerinde anlaşmaya varılan başka bir yerde şahsen yürütülmesini seçebilirsiniz. Anlaşmazlıkla ilgili keşif ve/veya ayrıcalıklı olmayan bilgilerin değişimi, JAMS kurallarına tabi olacaktır. Hakem, hakemin uyuşmazlığı tam olarak belirlediğini ve bununla ilgili olgusal bulguları ve yasal sonuçları belirten yazılı bir karar verecektir. Hakemin kararı, herhangi bir yetkili yargı mahkemesine girilebilir.

  Tüm dosyalama, yönetim ve hakem ücretlerinin ödenmesi JAMS kurallarına tabi olacaktır. Bireysel bir tüketiciyseniz ve tahkimi başlatırsanız, bir hak talebinde bulunmanız için gereken 250 ABD doları tutarındaki dosyalama ücreti dışındaki tüm tahkim idari ücretlerini ve hakemin hizmetlerine ilişkin ücretleri biz öderiz. Size karşı tahkimi başlatırsak, tüm tahkim yönetim ücretlerini ve masraflarını öderiz. Ancak, hakem bizim veya sizin talep(ler)inizin anlamsız olduğunu veya kötü niyetle ileri sürüldüğünü belirlerse, bu tür iddiaları öne süren taraf sorumlu olacak ve hakem diğer tarafa tahkim ücretlerinin geri ödenmesine ve bunun tazminatına hükmedecektir. masraflar (avukatlık ücretleri ve masrafları dahil).

  Aksi takdirde, tahkimi başlatırsanız, iade edilmeyen ilk başvuru ücretiniz dışında: [a] 10.000 ABD Dolarının altındaki talepler için başvuru, yönetim ve hakem ücretlerini geri ödeyeceğiz ve [b] tahkim masraflarının dava masraflarına kıyasla engelleyici olacağını kanıtlayın, tahkimin masraflara kıyasla maliyet engelleyici olmasını önlemek için tahkimin dosyalama ve duruşma ücretlerinizin hakemin gerekli gördüğü kadarını ödeyeceğiz tahkim sonucu ne olursa olsun, dava Aynı şekilde, tahkimin İstanbul’da yapılması ve Anlaşmazlık’ta sizin galip gelmemeniz durumunda, yasalar izin vermedikçe tahkimde avukat ücreti ve masraflarını talep etmeyeceğiz. Herhangi bir taraf, bu Şartların tahkime götürülmesini gerektiren bir mahkeme talebinde bulunursa, o taraf, tahkime zorlamak için diğer tarafın makul yasal ücretlerini geri ödeyecektir. Bu tahkim hükmü, bu Koşulların veya Hizmetin feshedilmesinden sonra da geçerliliğini sürdürecektir.

 3. Hak Taleplerinde Bulunmak İçin Sınırlı Süre

  GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SİZ YA DA BİZ DİĞERİNE KARŞI BİR ANLAŞMAZLIK (AMA HARİÇ BİR ANLAŞMAZLIK DEĞİL) İSTİYORSANIZ, O ZAMAN SİZ VEYA BİZ BÖLÜM 11’DE BELİRTİLEN YAZILI BİLDİRİMİN GÖNDERİLMESİYLE( )) ANLAŞMAZLIK DOĞRUDAN SONRA BİR (1) YIL İÇİNDE — VEYA SONSUZA KADAR ENGELLENECEKTİR. Başlama, uygun olduğu şekilde (a) yukarıda Bölüm 10(A)’da belirtilen yazılı bildirimin teslim edilmesi; (b) Bölüm 10(B)’de belirtildiği gibi JAMS ile tahkim başvurusunda bulunmak; veya (c) eyalet veya İstanbul mahkemesinde dava açmak. Taraflar, herhangi bir Anlaşmazlığa karşı, hem yasal hem de hakkaniyete uygun herhangi bir aykırı sınırlama tüzüğünden veya zaman diliminden açıkça feragat ederler.

 4. İhtiyati tedbir

  Bu Bölüm 10’un yukarıdaki hükümleri, Şirket tarafından herhangi bir kayıp, maliyet veya hasar (veya herhangi bir olası kayıp, maliyet veya hasar) ile bağlantılı olarak bir ihtiyati tedbir veya başka bir hakkaniyete uygun çözüm aramak için alınan herhangi bir yasal işlem için geçerli olmayacaktır.

 5. Sınıf Davası Önemli Değil

  GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, SİZ VE ŞİRKET, HERHANGİ BİR SINIF YA DA A.Ş. Anlaşmazlıklar yalnızca bireysel bazda tahkime götürülecek ve aynı veya ilgili avukatın sizin hakkınızda önemli ölçüde benzer iddialarda bulunması dışında, başka herhangi bir tarafın herhangi bir iddiasını veya ihtilafını içeren diğer tahkim veya diğer işlemlerle birleştirilmeyecek veya konsolide edilmeyecektir. iddialar, talebinizle aynı zamanda veya aynı zamanda dosyalanır; Tahkim kurumunun tüm bu tür iddialarla ilgili olarak verimli ve adil yargılama prosedürleri oluşturmasına olanak sağlamak için talebinizin geçici olarak durdurulabileceğini, aşamalı olarak durdurulabileceğini veya büyük ölçüde benzer iddialarla birleştirilebileceğini kabul edersiniz. Herhangi bir Uyuşmazlığın, toplu dava temelinde veya genel halk adına sözde temsilci sıfatıyla getirilen Uyuşmazlıkları veya yukarıda belirtilenler dışında, benzer şekilde diğer kişi veya kuruluşları içeren herhangi bir temelde tahkime götürülmesi için hiçbir hak veya yetki yoktur. yer almaktadır. Ancak, herhangi bir nedenle, yetkili yargı yetkisine sahip herhangi bir mahkeme, bu kısıtlamanın mantıksız veya uygulanamaz olduğuna karar verirse, Bölüm 10(B)’deki tahkim anlaşmamız geçerli olmayacak ve Anlaşmazlık, Bölüm 10(F) uyarınca münhasıran mahkemeye götürülmelidir. ). Bu Bölüm 10’un diğer hükümlerine bakılmaksızın, burada yer alan toplu davadan feragat hükümlerinin kapsamı, yorumlanması ve uygulanabilirliği ile ilgili tüm konular (bu “Toplu Dava Konusu Yoktur” bölümünde açıklanmıştır), yalnızca bir mahkeme tarafından karara bağlanacaktır. yetkili yargı yetkisine aittir ve hakem tarafından değil. Hakemin bu toplu dava feragat hükümlerini değiştirme yetkisi yoktur.

 6. İstanbul Devlet Mahkemeleri

  Yukarıda tahkimin gerekli olduğu durumlar dışında, küçük talep davaları veya herhangi bir tahkim kararının veya hükmünün uygulanması ile ilgili olarak, burada doğan herhangi bir İddia ile ilgili herhangi bir dava veya takibat, yalnızca İstanbul’da yetkili yargı yetkisine sahip eyalet veya federal mahkemelerde açılabilir. İlçe, Güngören ve ancak 10(A) maddesinde belirtilen süreç tamamlandıktan sonra kurulabilir. Buna göre, siz ve Şirket, bu tür meseleler için bu tür mahkemelerin münhasır kişisel yargı yetkisini ve yerini kabul edersiniz.

 7. Küçük Alacaklar Konuları Tahkim Gerekliliğinin Dışındadır

  Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, her ikimiz de Bölüm 10(A)’da belirtilen süreç tamamlandıktan sonra yetkili herhangi bir asliye mahkemesine nitelikli bir Anlaşmazlık getirebiliriz (ancak Hariç Tutulan Anlaşmazlıklar değil).

  Bu Koşullardaki diğer hükümlere bakılmaksızın, Şirketin bu Bölüm 10’da esaslı bir değişiklik yaptığı ölçüde, söz konusu değişiklik, değişiklikten önce Şirkete bildirdiğiniz herhangi bir anlaşmazlık için geçerli olmayacaktır.

12. BEYAN VE GARANTİLERİN REDDİ

HİZMETE ERİŞİMİNİZ VE KULLANIMINIZIN RİSKİ TAMAMEN SİZE AİTTİR. HİZMET “OLDUĞU GİBİ”, “MEVCUT OLDUĞU GİBİ” VE “TÜM KUSURLARIYLA” TEMELİNDE SUNULMAKTADIR.Bu nedenle, yasaların izin verdiği en geniş ölçüde, Şirket ve bağlı kuruluşları ve bunların her bir ilgili çalışanları, yöneticileri, üyeleri, yöneticileri, hissedarları, acenteleri, satıcıları, lisans verenleri, lisans sahipleri, yüklenicileri, müşterileri, halefleri ve vekilleri (topluca, “ Şirket Tarafları”), aşağıdakilerle ilgili olarak açık veya zımni hiçbir beyan, taahhüt, onay veya vaatte bulunmaz ve bunları reddeder:

 1. Hizmet (İçerik ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik dahil);
 2. Hizmet üzerindeki veya Hizmet aracılığıyla erişilebilir kılınan işlevler, özellikler veya diğer öğeler;
 3. Hizmette sunulan veya atıfta bulunulan veya Hizmet aracılığıyla bağlantı verilen herhangi bir ürün, hizmet veya talimat;
 4. Hizmet aracılığıyla Şirkete iletilen Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğinizin iletilmesiyle ilgili güvenlik;
 5. Hizmetin veya Hizmeti kullanıma sunan sunucuların herhangi bir zararlı bileşen (virüsler, Truva atları ve Cihazınızı olumsuz etkileyebilecek diğer teknolojiler dahil) içermediği;
 6. Hizmetteki bilgilerin (talimatlar dahil) doğru, eksiksiz, doğru, yeterli, kullanışlı, zamanında veya güvenilir olup olmadığı;
 7. Hizmetteki kusurların veya hataların tamir edilip edilmeyeceği veya düzeltilip düzeltilmeyeceği;
 8. Hizmete erişiminizin kesintisiz olup olmayacağı;
 9. Hizmetin belirli bir zamanda veya yerde sunulup sunulmayacağı;
 10. Hizmeti kullanımınızın herhangi bir yargı alanında yasal olup olmadığı.

BURADA VEYA BİR ŞİRKET TARAFI TARAFINDAN SAĞLANAN EK ŞARTLARDA SAĞLANAN HERHANGİ BİR ÖZEL GARANTİ HARİCİNDE, ŞİRKET TARAFLARI BURADA BURADA AÇIK VEYA ZIMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDER. ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARA AİT ÜNVAN, ÖZEL, TİCARET, SESSİZ KEYİF, SİSTEM ENTEGRASYONU VE BİLGİSAYAR VİRÜSÜNDEN MUAFİYET.

Bazı yargı bölgeleri, zımni veya diğer garantilerin reddini sınırlar veya buna izin vermez; bu nedenle, yukarıdaki sorumluluk reddi beyanları, bu tür yargı yasalarının geçerli olduğu ölçüde geçerli olmayabilir.

13. SORUMLULUĞUMUZUN SINIRLAMALARI

KANUNLARIN İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE, HİÇBİR ŞEKİLDE HİÇBİR ŞİRKET TARAFLARI HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU VEYA SORUMLU TUTULAMAZ, kişisel yaralanma veya ölüm dahil veya doğrudan veya dolaylı herhangi bir doğrudan, dolaylı, ekonomik, örnek, özel, cezai (İstanbul dolandırıcılık yasası kapsamında cezai tazminatların mevcudiyeti ile ilgili İstanbul hariç), arızi veya dolaylı zararlar veya doğrudan veya dolaylı olarak ilgili zararlar veya zararlar dahil ile:

 1. Hizmet (İçerik ve Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçerik dahil);
 2. Hizmeti kullanmanız veya kullanamamanız veya Hizmetin performansı;
 3. Hizmete erişiminiz veya Hizmeti kullanımınızla ilgili olarak Şirket Tarafları veya kolluk kuvvetleri tarafından yürütülen bir soruşturma ile bağlantılı olarak alınan herhangi bir işlem;
 4. telif hakkı veya diğer fikri mülkiyet sahipleri veya diğer hak sahipleri ile bağlantılı olarak yapılan herhangi bir işlem;
 5. Hizmetin teknik işleyişindeki herhangi bir hata veya eksiklik; veya
 6. herhangi bir güvenlik ihlalinden veya herhangi bir virüs, hata, kurcalama, sahtekarlık, hata, ihmal, kesinti, kusur, işlem veya iletimde gecikmeden kaynaklanan hasarlar dahil olmak üzere herhangi bir kullanıcının bilgisayarına, donanımına, yazılımına, modemine veya diğer ekipmanına veya teknolojisine gelebilecek herhangi bir hasar, bilgisayar hattı veya ağ arızası veya kar kaybı, itibar kaybı, veri kaybı, işin durması, sonuçların doğruluğu veya ekipman arızası veya arızası şeklindeki kayıplar veya zararlar dahil olmak üzere herhangi bir diğer teknik veya diğer arıza.

Sözleşmeye dayalı bir dava açıp açmadığınıza bakılmaksızın, yukarıda belirtilen olay veya durumlardan herhangi biri öngörülebilir olsa ve Şirket Taraflarına bu tür kayıp veya zararların olasılığı hakkında bilgi verilmiş veya bilinmesi gerektiği halde, yukarıdaki sorumluluk sınırlamaları geçerli olacaktır, ihmal, kusursuz sorumluluk veya haksız fiil (tamamen veya kısmen, ihmal, tanrısal fiiller, telekomünikasyon hatası veya Hizmetin imha edilmesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı dahil).

Bazı yargı bölgeleri, yukarıda açıklanan türden arızi veya sonuç olarak ortaya çıkan zararların hariç tutulmasına veya sınırlandırılmasına izin vermemektedir, bu nedenle yukarıdaki sınırlama veya hariç tutma sizin için geçerli olmayabilir.

İLGİLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ TAM ÖLÇÜDE HERHANGİ BİR EK ŞARTLARLA SAĞLANABİLECEKLERİ DIŞINDA, HİÇBİR DURUMDA ŞİRKET TARAFLARININ SİZE KARŞI OLASI TÜM ZARARLAR, KAYIPLAR VE SİZİNLE BAĞLANTILI EYLEM NEDENLERİ İÇİN TOPLAM SORUMLULUĞU OLMAYACAKTIR. HİZMETİN VE BU ŞARTLAR KAPSAMINDAKİ HAKLARINIZIN, TALEP(LER)İN ALTINDAKİ İŞLEM(LER)LE BAĞLANTILI OLARAK ŞİRKETE ÖDEDİĞİNİZ MİKTARLA EŞİT OLARAK AŞILMASI; ANCAK, BU HÜKÜM, UYGULANABİLİR YARGI YETKİSİNE SAHİP BİR MAHKEME BÖYLE GÖRÜŞMEZ BULURSA BU HÜKÜM GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.

14. İHTİYATİ TEDBİRDE VEYA DİĞER HAKKANİYETE UYGUN YARDIMDAN FERAGAT

HİZMETİ KULLANIMINIZLA BAĞLANTILI OLARAK HERHANGİ BİR KAYIP, HASAR VEYA YARALANMAYA KARŞI OLDUĞUNUZU İDDİA EDERSENİZ, KAYIPLAR, HASARLAR VE YARALANMALAR TAMİR EDİLEMEZ VEYA HERHANGİ BİR ZARAR VEYA TAZMİNAT HAKKI SAĞLAMAK İÇİN YETERLİ OLMAYACAKTIR. TÜR. BU, TALEPİNİZLE BAĞLANTILI OLARAK, HERHANGİ BİR WEB SİTESİNİN, UYGULAMANIN, İÇERİĞİN GELİŞTİRİLMESİNİ VEYA KULLANILMASINI ENGELLEYECEK YA DA ÖNLEYEBİLİR HİÇBİR MAHKEME VEYA BAŞKA İŞLEM ALMAYA İZİN VERMEYEYİ KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELMEKTEDİR. , ŞİRKETİN (LİSANSLI KULLANICI TARAFINDAN ÜRETİLEN İÇERİKLER DAHİL) VEYA BİR ŞİRKETİN LİSANS VERENİ TARAFINDAN SAHİP OLDUĞU, LİSANSLANAN, KULLANILAN VEYA KONTROL EDİLEN KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN İÇERİK, ÜRÜN, HİZMET VEYA FİKRİ MÜLKİYET.

15. ŞARTLARDA GÜNCELLEMELER

Bu Koşullar (veya geçerliyse Ek Koşullar), geçerli olduğu geçerli hizmetleri kullandığınız sırada yayınlanan biçimde, bu tür kullanımları yönetecektir (bu tür kullanım sırasında girilen işlemler dahil). HİZMETİMİZ GELİŞİRKEN, KAPSAMINDA HİZMET SUNDUĞUMUZ ŞARTLAR VE KOŞULLAR GELECEK OLARAK DEĞİŞTİRİLEBİLİR VE ÖNCEDEN SUNULDUĞU ŞARTLAR VEYA EK ŞARTLAR KAPSAMINDA HİZMETİ SUNMAYA DEVAM EDEBİLİRİZ. BUNA GÖRE, HİZMET İÇİN HER OTURUM AÇTIĞINIZDA VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KULLANDIĞINIZDA BİZİMLE GEÇERLİ ŞARTLAR VE KOŞULLAR HAKKINDA YENİ BİR SÖZLEŞME YAPIYORSUNUZ VE DİĞER ŞARTLARI HİZMET ÜZERİNDE (VEYA SEÇTİĞİMİZ DİĞER MAKUL BİLDİRİM ŞEKLİ) VE BÖYLE BİR BİLDİRİMDEN SONRA HİZMETİ KULLANMANIZIN, YENİ KULLANIMINIZ VE İŞLEMLERİNİZ İÇİN DİĞER ŞARTLARI İLERİ SÖZLEŞMENİZ OLUŞTURMASI OLUR. Bu nedenle, Hizmeti her kullandığınızda (en azından her işlem veya gönderimden önce) yayınlanan hizmet şartlarını ve geçerli Ek Şartları gözden geçirmelisiniz. Yeni şartlar, yeni kullanımlar ve işlemler için, bunları yayınladığımız andan itibaren veya bunlarda veya size bildirilebilecek başka bir bildirimde belirtilebilecek daha sonraki bir tarihte geçerli olacaktır. Ancak, Hizmeti daha önce kullandığınızda uygulanan hizmet koşulları (ve herhangi bir geçerli Ek Koşul), karşılıklı olarak mutabık kalınmadıkça, bu tür önceki kullanımlar için geçerli olmaya devam edecektir (yani, değişiklikler ve eklemeler yalnızca ileriye yöneliktir). Size yeni, revize edilmiş veya ek şartlara ilişkin herhangi bir bildirimin bir mahkeme tarafından yetersiz bulunması durumunda, önceki sözleşme, yeni bir sözleşme kurmak için yeterli bildirim oluşana kadar devam edecektir. Bildirimler için ana sayfayı, hesabınızı ve hesabınızla ilişkilendirdiğiniz e-postayı sık sık kontrol etmelisiniz; bunların tümünün size bildirimde bulunmanın makul yolları olduğunu kabul edersiniz. Hizmetin ve ilgili hizmetlerin kullanımına son vererek yeni, gözden geçirilmiş veya Ek Koşulları reddedebilirsiniz. Bu Koşulları değiştirme hakkımıza bakılmaksızın, Bölüm 10’daki anlaşmazlık ve/veya tahkim gereksinimlerinde yapılan bu tür değişikliklerin, söz konusu değişiklik tarihinden önce ortaya çıkan talepler için geçerli olmayacağını kabul ediyoruz.

16. GENEL HÜKÜMLER

 1. Şirketin Onayı veya Onay

  Bu Koşullarda veya Şirkete rıza veya onay hakkı veren veya Şirketin “tamamen kendi takdirine bağlı olarak” bir hakkı kullanmasına izin veren herhangi bir Ek Koşulda yer alan herhangi bir hükümle ilgili olarak, Şirket bu hakkı yegane ve mutlak takdirine bağlı olarak kullanabilir. Hiçbir Şirket izni veya onayı, Şirket yetkilisi tarafından yazılı olarak imzalanmadan Şirket tarafından verilmiş olarak kabul edilemez.

 2. Uygulanabilir yasa

  Bu Hükümler ve Ek Hükümler, kanun hükümlerine aykırılık gözetilmeksizin İstanbul kanunlarına göre yönetilecek ve bunlara göre yorumlanacaktır ve her türlü Anlaşmazlık ve Hariç Tutulan Anlaşmazlık, İstanbul kanunlarına göre çözülecektir.

 3. Tazminat

  Şirket Taraflarını her türlü iddia, zarar, kayıp, maliyet, soruşturma, yükümlülük, hüküm, para cezası, ceza, uzlaşma, faiz ve masraflara (avukatlar dahil) karşı korumayı, tazmin etmeyi ve zarar görmemesini kabul edersiniz ve işbu belgeyle Ücretler) doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir Şirket Tarafına karşı yapılan veya açılan herhangi bir iddia, dava, dava, talep veya takibattan veya bunlarla ilgili olarak veya bunlardan kaynaklanan veya bunların soruşturması, savunması veya çözümü nedeniyle ortaya çıkan veya bunlarla ilgili olan şimdiye kadar veya bundan sonra gerçekleşenlerle bağlantı: (i) Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz; (ii) Hizmeti kullanımınız ve Hizmetle bağlantılı faaliyetleriniz; (iii) bu Koşulların veya herhangi bir Ek Koşulların ihlaliniz veya ihlal edildiği iddiası; (iv) Hizmeti kullanımınız veya Hizmetle bağlantılı faaliyetlerinizle bağlantılı olarak herhangi bir yasa, kural, düzenleme, kod, tüzük, tüzük, kararname veya herhangi bir resmi veya yarı resmi makamın emrini ihlal etmeniz veya ihlal ettiğiniz iddiası; (v) Sizin tarafınızdan gönderilmemiş olsa bile, herhangi bir kişi veya kuruluşun herhangi bir telif hakkını, ticari markayı, ticari sırrı, ticari takdim şeklini, patentini, reklamını, mahremiyetini veya diğer haklarını ihlal eden, ihlal eden veya kötüye kullanan bilgiler veya materyaller. ; (vi) tarafınızdan yapılan herhangi bir yanlış beyan; ve (vii) Bize gönderdiğiniz bilgilerin Şirket Taraflarının kullanımı (Kullanıcı Tarafından Oluşturulan İçeriğiniz dahil) (yukarıdakilerin tümü, “İddialar ve Zararlar”). Herhangi bir İddia ve Zararın savunulmasında Şirket Taraflarının tam olarak gerektirdiği şekilde işbirliği yapacaksınız. Yukarıda belirtilenlere bakılmaksızın, Şirket Tarafları, tüm Talep ve Zararları uzlaştırma, uzlaşma ve ödeme münhasır hakkını saklı tutar. Şirket Tarafları, herhangi bir İddia ve Zararın münhasır savunmasını ve kontrolünü üstlenme hakkını saklı tutar. Her durumda, bir Şirket Tarafının bir görevlisinin önceden yazılı izni olmadan, herhangi bir Talep ve Zararı çözümleyemezsiniz.

 4. Hizmetin İşleyişi; Ürün ve Hizmetlerin Kullanılabilirliği; Uluslararası Sorunlar

  Şirket, Hizmeti Türkiye’deki yerleşik ofislerinden kontrol eder ve işletir ve Şirket, Hizmetin Türkiye dışında kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmaz. Hizmeti başka yerlerden kullanıyorsanız, bunu kendi inisiyatifinizle yapıyorsunuz ve yerel yasaların geçerli olduğu durumlarda ve ölçüde, çevrimiçi davranışlarınız ve kabul edilebilir içeriğinizle ilgili geçerli yerel yasalara uymaktan sorumludur. Hizmet, yalnızca Türkiye’de (veya yalnızca bazı bölümlerinde) bulunan ve dünya çapında mevcut olmayan ürün ve hizmetleri tanımlayabilir. Hizmetin kullanılabilirliğini ve/veya Hizmette açıklanan veya sunulan herhangi bir içerik, program, ürün, hizmet veya diğer özelliğin sağlanmasını herhangi bir zamanda herhangi bir kişi, kuruluş, coğrafi alan veya yargı alanıyla sınırlama hakkını saklı tutarız. ve tamamen kendi takdirimize bağlı olarak ve sağladığımız herhangi bir içerik, program, ürün, hizmet veya diğer özelliklerin miktarlarını sınırlamak. Siz ve biz, Uluslararası Mal Satışına İlişkin Sözleşmelere İlişkin Sözleşmenin bu Koşullarına yönelik herhangi bir başvuruyu reddediyoruz.

 5. Dışa Aktarma Denetimleri

  Hizmetle ilgili veya Hizmet tarafından kullanıma sunulan yazılımlar Türkiye’nin ihracat kontrollerine tabi olabilir Hizmetten hiçbir yazılım şu durumlarda indirilemez, ihraç edilemez veya yeniden ihraç edilemez: (i) herhangi bir ülkeye (veya bir vatandaşına veya mukimine) veya Türkiye’nin mal, yazılım, teknoloji veya hizmetlere ambargo uyguladığı diğer yargı yetkisi (bu Koşulların yürürlük tarihi itibariyle Küba, Kuzey Kore, İran, Sudan ve Suriye’yi içerir) veya (ii) Türkiye’deki herhangi birine Hazine Bakanlığı’nın Özel Olarak Belirlenmiş Kişiler listesi veya Türkiye Ticaret Bakanlığı’nın Emir Reddetme Tablosu veya (iii) İhracat İdaresi Yönetmeliklerinde yayınlandığı şekliyle Türkiye Ticaret Bakanlığı’nın Sanayi ve Güvenlik Kuruluşları Bürosu Listesi’ndeki herhangi birine (silahlarla uğraşan kuruluşlar dahil) Türkiye menşeli eşyaları ambargolu ülkelere veya terörist nihai kullanımlara yönlendirdiğinden şüphelenilen çeşitli ülkelerde ve kişi ve kuruluşlarda kitle imha artışı). Yurt içi ve yurt dışı tüm ticari düzenlemelere ve yasalara uymakla yükümlüsünüz. Kanunen yetkilendirilmedikçe, yazılımı herhangi bir ülkeye veya alt bölümlerde (i) – (iii) yukarıda.

 6. Bölünebilirlik; Tercüme

  Bu Şartların herhangi bir hükmü veya herhangi bir Ek Şart, herhangi bir nedenle yetkili bir mahkeme veya hakem tarafından geçersiz, kanunsuz, hükümsüz veya uygulanamaz kabul edilirse, bu hüküm bu Şartlardan veya Ek Şartlardan ayrılabilir olarak kabul edilecektir ve hükmün geçersizliği, bu Şartların geri kalanının veya Ek Şartların (tam olarak yürürlükte kalacak ve yürürlükte kalacaktır) geçerliliğini veya uygulanabilirliğini etkilemeyecektir. Yürürlükteki yasaların izin verdiği ölçüde, bir sözleşmenin taslağı hazırlayana karşı yorumlanmasına izin verebilecek herhangi bir geçerli yasal ve genel yasadan feragat etmeyi kabul edersiniz ve işbu belgeyle feragat edersiniz. Bu Koşullarda veya herhangi bir Ek Koşulda “dahil” kelimesinin kullanıldığı her yerde, kelimenin “sınırlama olmaksızın dahil” anlamına geldiği kabul edilecektir. Bu Koşulların orijinal dili Türkçe’dir. Şartlar Türkçe dışında herhangi bir dile çevrilmişse, bu Şartların Türkçe versiyonu herhangi bir ihtilaf durumunda geçerli olacaktır.

 7. İletişim

  Bizimle e-posta ve kısa mesaj gibi elektronik olarak iletişim kurduğunuzda, bizden elektronik olarak yanıt almayı kabul etmiş olursunuz. Aldığımız sorulara yanıt vermek zorunda olmadığımızı lütfen unutmayın. Size elektronik olarak sunduğumuz tüm anlaşmaların, bildirimlerin, açıklamaların ve diğer iletişimlerin, bu tür iletişimlerin yazılı olmasıyla ilgili tüm yasal gereksinimleri karşıladığını kabul edersiniz.

 8. Soruşturmalar; Kolluk Kuvvetleri ile İşbirliği; Sonlandırma; hayatta kalma

  Şirket, herhangi bir sınırlama olmaksızın, (i) Hizmet güvenliğinin veya bilgi teknolojisinin veya diğer sistemlerin veya ağların şüpheli ihlallerini araştırma, (ii) bu Şartların ve Ek Şartların şüpheli ihlallerini araştırma, (iii) Şirket tarafından kolluk veritabanlarının gözden geçirilmesi veya ceza kanunlarına uyulması ile bağlantılı olarak elde edilen herhangi bir bilgiyi araştırmak, (iv) yukarıdaki konulardan herhangi birinin soruşturulmasında kolluk kuvvetleri makamlarıyla işbirliği yapmak, (v) bu Şartları ve Ek Şartları ihlal edenleri kovuşturmak, ve (vi) Hizmete tamamen veya kısmen son vermek veya herhangi bir Ek Koşulda açıkça belirtilen durumlar dışında, herhangi bir kullanıcı hesabı veya kaydı da dahil olmak üzere Hizmete erişiminizi tamamen veya kısmen askıya almak veya sona erdirmek. herhangi bir zamanda, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın, herhangi bir nedenle ve size veya herhangi bir üçüncü şahsa karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeksizin. Herhangi bir askıya alma veya fesih, bu Koşullar veya Ek Koşullar kapsamında Şirkete karşı olan yükümlülüklerinizi etkilemeyecektir. Hizmete erişiminizin askıya alınması veya feshedilmesi üzerine veya Şirket tarafından bildirimde bulunulması üzerine, bu Koşullar veya herhangi bir Ek Koşul kapsamında size verilen tüm haklar derhal sona erecektir ve Hizmeti kullanmaya derhal son vereceğinizi kabul etmektesiniz. Bu Şartların hükümleri ve doğası gereği askıya alma veya fesihten sonra yürürlükte kalması gereken Ek Şartlar, bu Şartlarda Şirkete verdiğiniz haklar ve lisanslar ile tazminatlar, ibralar, feragatnameler ve sorumluluk sınırlamaları da dahil olmak üzere yürürlükte kalacaktır. ve yargı yetkisi, hukuk seçimi, toplu davanın olmaması ve zorunlu tahkim ile ilgili hükümler.

 9. Atama

  Şirket, bu Koşullar ve Ek Koşullar kapsamındaki hak ve yükümlülüklerini kısmen veya tamamen herhangi bir zamanda herhangi bir bildirimde bulunmaksızın herhangi bir tarafa devredebilir. Bu Koşullar ve herhangi bir Ek Koşul sizin tarafınızdan devredilemez ve bir Şirket görevlisinin önceden yazılı izni olmadan bu Koşullar kapsamındaki görevlerinizi devredemezsiniz.

 10. Feragat Yok

  Bu Koşullarda veya herhangi bir Ek Koşulda açıkça belirtilen durumlar dışında, (i) sizin veya Şirket’in aşağıdaki haklardan, yetkilerden veya çözüm yollarından herhangi birini kullanmaması veya gecikmesi, o veya başka herhangi bir haktan, yetkiden veya (ii) bu Şartların veya Ek Şartların herhangi bir şartında yapılan hiçbir feragat veya değişiklik, yazılı olarak ve aleyhine feragat veya değişikliğin uygulanması istenen tarafça imzalanmadıkça geçerli olmayacaktır.

 11. Bağlantı

  Hizmete erişiminiz ve Hizmeti kullanmanız için gereken tüm Cihazları ve diğer ekipman ve yazılımları ve tüm internet servis sağlayıcısını, mobil hizmeti ve diğer hizmetleri edinmek ve bakımını yapmaktan siz sorumlusunuz ve bunlarla ilgili tüm ücretlerden siz sorumlu olacaksınız.

 12. İstanbul Tüketici Hakları Ve Bildirimleri

  İstanbul’da ikamet edenler, aşağıdaki özel tüketici hakları bilgilerine hak kazanırlar: Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile şu adresten posta yoluyla iletişime geçebilirsiniz: Söğütözü Mah. 2176. Sk. No:63 06530 Çankaya / ANKARA veya (+90) 312 204 75 00 numaralı telefondan. Web sitesi https://www.ticaret.gov.tr adresindedir.

17. APPLE CİHAZI KULLANICILARI İÇİN GEÇERLİ ŞARTLAR

Hizmete Apple, Inc. tarafından üretilen ve/veya satılan bir Cihaz aracılığıyla erişiyorsanız veya kullanıyorsanız (“Apple”, bu tür bir cihaz burada “Apple Cihazı” olarak anılacaktır):

 1. Hizmete bir Apple Aygıtı aracılığıyla eriştiğiniz ölçüde, bu Koşulların sizinle Şirket arasında akdedildiğini ve Apple’ın bu Koşulların aşağıda belirtilen üçüncü taraf lehtar dışında bir tarafı olmadığını kabul edersiniz.
  Bu Koşulların 3. Bölümünde size verilen lisans, Apple App Store Hüküm ve Koşullarında belirtilen izin verilen Kullanım Kurallarına tabidir (bkz: http://www.apple.com/legal/itunes/us/terms.html ) ve Hizmet için geçerli olan herhangi bir üçüncü taraf sözleşme hükümleri.
 2. Hizmetin ve İçeriğin sağlanmasından Apple’ın değil Şirketin sorumlu olduğunu kabul edersiniz.
 3. Apple’ın Hizmetle ilgili olarak size herhangi bir bakım veya destek hizmeti sağlama yükümlülüğünün olmadığını kabul etmektesiniz.
 4. Geçerli yasaların izin verdiği azami ölçüde, Apple’ın Hizmetle ilgili olarak başka hiçbir garanti yükümlülüğü olmayacaktır.
 5. Burada aksini belirten herhangi bir şeye bakılmaksızın ve bu Şartlardaki şartlara tabi olarak, Hizmet veya mülkiyetiniz ve/veya mülkiyetiniz ile ilgili herhangi bir iddianızı ele almaktan Apple’ın değil Şirketin sorumlu olduğunu ve yalnızca Apple ile Şirket arasında olduğunu kabul etmektesiniz. (i) ürün sorumluluğu iddiaları, (ii)
 6. Hizmetin herhangi bir geçerli yasal veya düzenleyici gerekliliğe uymadığına dair herhangi bir iddia; ve (iii) tüketicinin korunması veya benzer mevzuattan doğan talepler.
 7. Ayrıca, Hizmet veya Hizmet’e sahip olmanız ve Hizmet’i kullanmanız üçüncü bir tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal ederse, Apple’ı bu tür fikri mülkiyet ihlali iddialarının araştırılmasından, savunulmasından, çözümlenmesinden ve tahliyesinden sorumlu tutmayacağınızı kabul edersiniz.
 8. Apple’ın ve Apple’ın yan kuruluşlarının bu Koşulların üçüncü taraf lehtarları olduğunu ve bu Koşulların hüküm ve koşullarını kabul ettiğinizde Apple’ın hak sahibi olacağını (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacağını) onaylar ve kabul edersiniz. ) bu Koşulların bir üçüncü taraf lehdarı olarak size karşı uygulanması için.
 9. Hizmeti kullanırken, Hizmetle etkileşime giren herhangi bir platform, web sitesi, teknoloji veya hizmet için geçerli olan tüm üçüncü taraf şartlarına uymayı kabul edersiniz.
 10. Şunları beyan ve garanti edersiniz: (i) Türkiye Hükümeti ambargosuna tabi olan veya Türkiye Hükümeti tarafından “terörist destekleyen” bir ülke olarak belirlenmiş bir ülkede bulunmadığınız; ve (ii) Türkiye Hükümeti’nin yasaklanmış veya kısıtlanmış taraflar listesinde yer almıyorsunuz.

 

Para Birimi Seçiniz